خرید بلیط هواپیما

با وجود پیدایش و افزایش شهر ها و کلانشهر ها به مراتب ، به دلایل مختلفی شاهد افزایش سفر های برون شهری می باشیم.از این رو شرکت ها و آژانس های هواپیمای زیادی در مقایسه با دفاتر فروش بلیط هواپیما ،خدمات بهتری به مسافران خود می دهند.

با این وجود تجربه ای که در این زمینه وجود دارد نشان می دهد که خرید بلیط هواپیما از دفاتر خدمات مسافرتی زمان بر و دارای هزینه بیشتر می باشد ، این را هم در نظر بگیرید که شما حق انتخاب محدود تری در تاریخ ، ساعت ، نوع ایر لاین و ... دارید.

در خرید آنلاین بلیط هواپیما شما اصلا از این دردسر ها ندارید و خیلی راحت می توانید بلیط مسیر مورد نظر خودتان را خریداری کنید. وبسایت های بسیاری در این زمینه طی سال های اخیر شروع به فعالیت کرده اند ، که در ادامه شما را با این وبسایت ها بیشتر آشنا می کنیم

 روش های بسیاری که در زمینه خرید بلیط هواپیما وجود دارد که ابتدا پیشنهاد می کنیم به صورت کلی با این موتور های جستجوگر آنلاین آشنا شوید.

بلیط هواپیما چارتر


بلیط هواپیما ، خرید اینترنتی

یک موتو جستجوگر آنلاین بلیط هواپیما باید دارای خصوصیاتی بارز باشد ، مانند برخط بودن بلیط ها ، به معنی دیگر دائما در حال بروز رسانی باشد تا شما بتوانید بصورت لحظه ای قیمت بلیط ها را چک کنید. ویژگی بعدی دارا بودن امکان استرداد بلیط در این نوع سامانه ها است که این امکان را به مسافر میدهد تا در صورت تغییر در برنامه سفری خود بتواند بدون دغدغه بلیط خود را کنسل کند و مبلغ استرداد شده خود را باز پس بگیرد. ویژگی بعدی که یک سامانه خرید بلیط هواپیما باید داشته باشد این است که بصورت 24 ساعته پشتیبانی لازم را برای مسافران خود داشته باشد و در اصرع وقت پاسخگوی نیاز انها باشد. 

خرید بلیط هواپیما

 بلیط هواپیما چارتر

بلیط چاتر هم به نفع مسافر و هم به نفع شرکت چارتر کننده می باشد ، دلیل این موضوع این است که چارتر کننده توانسته است بلیط های خود را بفروش برساند و مسافر هم با قیمت خوبی بلیط های خود را خریداری کرده است .در سال های قبل آژانسهای مسافرتی از روش های مانند sms، ایمیل و ... مسافران را از وجود بلیط های چارتر ارزان قیمت باخبر می ساختند اما اکنون با به وجود آمدن سایتهای مختلف فروش بلیط هواپیما چارتر مثل پانیذ تراول می توانید بصورت شخصی از کلیه ی قیمت بلیط ها آگاه شوید، آنها را مقایسه نموده و در نهایت نسبت به بلیط مورد نظرتان اقدام به خرید نمایید.

خرید بلیط هواپیما


رزرو بلیط هواپیما - آموزش 

همیشه به این فکر نباشید که بلیط هواپیما چارتر ارزان می باشد ، در بعضی اوقات شاهد بوده ایم که گران تر هم می شود،در واقع بلیط چارتر دارای نوسان است و قیمت آن به دفعات زیادی تغییر می کند و شرایطی دارد که مسافر می تواند بهتر برای خرید تصمیم بگیرد.

یکی از سامانه های رزرو آنلاین بلیط هواپیما به صورت اینترنتی ، پانیذ تراول می باشد که شما می توانید بصورت 24 ساعته از این سامانه بلیط هواپیما مسیر موردنظرتان را ، اعم از چارتری و سیستمی چک کنید ،تنها کاری که باید انجام بدهید این است که به صفحه اصلی پانیذ تراول مراجعه کرده و مسیر مورد نظر خود را همراه با تاریخ جستجو کنید .

برای خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی تنها کافی است که یک ثبت نام اولیه در سایت انجام دهید و یک کارت بانکی عضو شتاب همراه خود داشته باشید و در کمترین زمان مکن بلیط هواپیما خود را تهییه کنید.

آموزش خرید بلیط هواپیما


همچنین در صورت تمایل به استرداد و لغو بلیط هواپیما خود ،نیری به مراجعه به آژانس ها و رکت های دیگر نیست و از قسمت "استرداد بلیط" موجود در سایت ،می توانید پیگیر بلیط استرداد شده خود باشید. بلیط هواپیما ایران ایر

ایرلاین هما بیش از 50 سال می باشد که بلیط هواپیما ایران ایر را در اختیارمسافران خود قرار داده است و  اغلب پرواز های داخلی و خارجی در مجموعه خود گنجانده است . این شرکت هواپیمایی نسبت به سابقه و خدمات آن، قیمت مناسبی دارا می باشد. به منظور خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایران ایر، علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، می توانید از موتو جستجوگر آنلاین پانیذ تراول استفاده کنید.

 بلیط هواپیما ماهان

دو کلاس پروازی که بلیط هواپیما ماهان برای مسافران خود در نظر گرفته است تجاری و معمولی می باشد. اگر به دنبال خریدی مطمئن و از لحاظ کیفیت در درجه بالای می باشید که با توجه به همه این امکانات از قیمت مناسبی برخوردار است ،پیشنهاد ما بلیط هواپیما ماهان می باشد. برای خرید بلیط هواپیما ماهان بصورت آنلاین می توانید از سایت پانیذ تراول اسفاده کنید .

 بلیط هواپیما آسمان

بخش قابل توجهی از مسافرین هواپیما از بلیط هواپیما آسمان استفاده می کنند ، دلیل آن قیمت بسیار مناسب آن است که بلیط هواپیما آسمان آن را برای مسافرین خود به ارمغان آورده است .بلیط هواپیما آسمان با توجه سابقه کارکرد طولانی در ایرلاین های کشور از نمره قابل قبولی برخوردار است و این می تواند زمینه ساز اعتماد مسافران را مهیا سازد به منظور خرید اینترنتی بلیط هواپیما آسمان، علاوه بر آژانس های هواپیمایی که وجود دارد، می توانید از سایت پانیذ تراول استفاده نمایید.
 رزرو اینترنتی بلیط هواپیما - قوانین و مقرررات

- خرید اینترنتی بلیط هواپیما شامل مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی می باشد و هرگونه تخلف از آن، مورد پیگرد قانونی قرار داده خواهد شد. خریدار نیز ضمن خرید آنلاین بلیط هواپیما، متعهد می شود که از کلیه قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل داشته است.

- در پروازهای رفت و برگشت، هر دو بلیط هواپیما را بهتر می باشد که از یک ایرلاین تهیه کنید. اگر از دو آژانس هوایی متفاوت بلیط رفت و برگشت مسیر موردنظرتان گرفتید و پرواز اول ابطال شود یا شما هر به دلیلی تاخیر بیش از دو ساعت، از سفر با هواپیما پشیمان شوید، ممکن است لغو پرواز برگشت شامل جریمه کنسلی شود.

- خرید اینترنتی بلیط هواپیما سیستمی برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال با قیمت های متفاوتی امکانپذیر است در حالی که قیمت بلیط کودک و بزرگسال در بلیطهای چارتری و غیر قابل استرداد، یکسان می باشد

- گفتنی است خریدار حق تغییر قیمت بلیط و یا دست بردن به صورت مستقیم در مفاد آن به هر روش و هر شکل ممکن، را به هیچ وجه ندارد. بلیط هواپیما خریداری شده تنها متعلق به مشتری است که مشخصاتش در بلیط هواپیما جای گذاری شده است، با این حال مسافری که بلیط را خریداری کرده است نمی تواند بلیط هواپیما خریداری شده خود را دوباره و با قیمتی بیشتر از چیزی که خریداری کرده است به شخص دیگری بفروشد.

- با توجه به قوانین و مقررات سازمان هواپیمایی ایران، مسافرانی که با بیماریهای قلبی-عروقی، بیماریهای تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، نارسایی کلیه مواجه هستند و خانمهای بارداری که در شرف بچه دار شدن می باشند و دیگر افرادی که مشمول مقررات منع سفر هوایی هستند، قطعا باید با مجوز پزشک خود اقدام به سفر با هواپیما نمایند. اگر مسافران پس از مشورت با یک متخصص به رزرو اینترنتی بلیط هواپیما خود بپردازند بهتر است ،زیرا کمتر دچار استرس می شوند و حتماً می بایست در طول سفر داروهای مورد نیاز خود را همراه داشته باشند، دقت داشته باشید که آوردن بعضی دارو ها در کابین هواپیما ممنوع می باشد

- مطابق با قوانین که در کشور وجود دارد، صدور بلیط هواپیما در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع چهار کشور افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان در ایران امکانپذیر نمی باشد و در صورت خرید اینترنتی بلیط هواپیما این مسیر توسط این افراد، تمام مسئولیتهای بعدی، بر عهده خود شخصی که اقدام به خرید کرده است می باشد.

- قبل از رزرو اینترنتی بلیط هواپیما از صحیح بودن اطلاعات خود بهتر است اطمینان داشته باشید چرا که هر نوع کنسلی بلیط هواپیما از طرف مسافری که اقدام به خرید نموده ، براساس قوانین هواپیمایی کشوری، دارای جریمه است. نرخ جریمه در بلیط های سیستمی مطابق با قوانین کنسلی شرکت هواپیمایی مربوطه و در بلیط های چارتری مطابق با قوانین چارترکننده، مشخص می شود. بدین ترتیب پس از درخواست استرداد مبلغ بلیط هواپیما خریداری شده توسط مسافر، باقی هزینه پرداختی پس از کسر جریمه، به صورت آنلاین به حساب بانکی کاربر بازگردانده می شود. گفتنی است مدت زمان بازگشت وجه، بر اساس مقررات بین بانکی چیزی یک الی سه روز کاری می باشد

- بلیط هواپیمایی که پرواز آن لغو گشته یا بیش از دو ساعت تاخیر دارد، جریمه کنسلی به آن تعلق نخواهد گرفت. بدین ترتیب مسافر می تواند با تکمیل فرم درخواست استرداد در سایتی که اقدام به خرید بلیط هواپیما نموده بدون جریمه، اقدام به دریافت خسارت خود نماید. به این نکته توجه داشته باشید که در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از دو ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، ارائه بلیط هواپیما مهر شده در فرودگاه مبدا، به منظور هرگونه پیگیری و استرداد بدون جریمه، الزامی می باشد.

- با توجه به مقررات سازمان هواپیمایی ایران ، هرگونه کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده شرکت هواپیمایی برگزار کننده پرواز می باشد.

- مسافر می بایست هنگام ثبت نام و رزرو اینترنتی بلیط هواپیما، نام خود را به صورت صحیح با حروف انگلیسی ثبت نماید. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیط به هیچ وج وجود ندارد و جا دارد نهایت دقت را داشته باشید و در صورت بروز هرگونه اشتباه در خرید آنلاین بلیط هواپیما بلیطی را که خریداری کرده اید را باید لغو و دوباه به خرید بلیط مسیر موردنظرتان مشغول شوید.

- زمانی که بلیط هواپیما خریداری می کنید به این نکته توجه داشته باشید که این بلیط فقط متعلق به شخص شما می باشد و به هچ وجه نمی توانید به شخص دیگری واگذار کنید. بدین ترتیب در صورت عدم تطابق مشخصات مسافر با اطلاعات ثبتی بلیط هواپیما، از پذیرش مسافر جلوگیری خواهد شد.

- بر اساس قوانین و مقررات هواپیمایی ایران، مسافران کمتر از دو سال نوزاد محسوب می شوند، مسافران بین دو تا دوازده سال تمام کودک محسوب می شوند و مسافران بزرگسال، بیش از دوازده سال سن دارند. بر این اساس خریدار می بایست هنگام رزرو آنلاین بلیط هواپیما دقت لازم را در ثبت صحیح رده سنی مسافر داشته باشد زیرا در صورت بروز هرگونه اشتباه در وارد نمودن رده سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما جلوگیری خواهد شد. گفتنی است که خرید اینترنتی بلیط هواپیما کودک به هیچ وجه بصورت جداگانه و جدا از بلیط بزرگسال، امکانپذیر نخواهد بود.

- پس از انجام پرداخت در درگاه بانکی، رزرو آنلاین بلیط هواپیما و خرید آن به صورت قطعی شده و اطلاعات بلیط هواپیما خریداری شده به ایمیل و شماره تماس کاربر ارسال می شود. بدین ترتیب مسافرانی که اقدام به خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر نموده اند، می بایست هنگام مراجعه به فرودگاه، یک نسخه چاپ شده از بلیط دریافتی خود را به کانتر هواپیمایی مربوطه نشان دهند. مسافرانی که اقدام به خرید آنلاین بلیط هواپیما سیستمی نموده اند نیز می بایست علاوه بر نسخه چاپی و شماره بلیط ارسال شده، مدرک شناسایی معتبر هم جهت ارائه مانند کات ملی، به همراه خود بیاورید.

- در خرید اینترنتی بلیط هواپیما، نوع هواپیما بر اساس اعلام ایرلاین مربوطه در بلیط مسافر قرار می گیرد. بر این اساس مسئولیت هر نوع مغایرت هواپیما با مندرجات بلیط خریداری شده مسافر، بر عهده ایر لاین برگزار کننده پرواز است و سامانه های خرید انلاین بلیط هواپیما در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد.

- در صورتی که کاربر مایل به رزرو آنلاین بلیط هواپیما دو پرواز متوالی است، باید حداقل فاصله ای ? ساعته، بین زمان رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم از مبدا را در نظر داشته باشد. در غیر این صورت مسافر عهده دار مسئولیت کنسلی بلیط هواپیما دوم می باشد.