بلیط چارتر

چارتر ، این کلمه را حتما در زمان خرید بلیط هواپیما شنیده اید . افراد زیادی هستند که قبل از سفر به تتهیه بلیط چارتر می کوشند ، در اینجا با ما همراه باشید تا بیشتر با مفهوم چارتر و کلماتی امثال این مانند بلیط چارتر ، پرواز چارتر آشنا شوید.

چارتر به معنای اجاره دادن است و فقط در زمینه هواپیمایی کاربرد ندارد بلکه در بسیاری از خدمات کاربرد خود را دارد اما از انجایی که ما در این مقاله در سایت پانیذ تراول ، موضوع اصلی ما بلیط هواپیما چارتر است ، بیشتر در مورد این موضوع صحبت می کنیم

زمانی که یک شرکت صندلی های یک هواپیما را به صورت عمده و در زمانی معین شده اجاره می کند و خود شرکت به صورت جداگانه شرع به فروش آنها می کند ،در اینجا چارتر صورت گرفته و به شرکت فروشنده بلیط چارتر کننده می گویند .

چارتر پروازهای هوایی چند کاربرد دارد که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم :


خرید بلیط چارتر

 برای  خرید بلیط هواپیما چارتر می توانید از سایت پانیذ تراول استفاده کنید ،این نوع بلیط در بیشتر مواقع توسط آژانس های مسافرتی به فروش می رسد

اگر بخواهیم واضح تر توضیح دهیم، این دفاتر در مذاکره با شرکتهای هواپیمایی قسمتی از ظرفیت موجود را برای خود کرایه می کنند و خودشان مسئول فروش ظرفیت گرفته شده را بر عهده می گیرند. در این روش ، شرکت هواپیمایی ، چارتر دهنده و دفتر خدمات مسافرتی ، چارتر کننده نامیده می شوند.

افرادی که قصد سفر و خرید بلیط از نوع چارتر را دارند باید به آژانس مسافرتی چارتر کننده مراجعه کنند. گفتنی است مسئولیت قیمت گذاری نیز بر عهده چارتر کننده می باشد و چارتر دهنده وظیفه ای در این خصوص بر عهده نمی گیرد. اگر قرارداد چارتر بین یک چارتر دهنده و یک چارتر کننده شکل گیرد مسئولیت فروش کامل ظرفیت چارتر شده و ریسک آن که در اینجا منظور صندلی های هواپیما می باشد نیز بر عهده چارتر کننده است. اگر بخواهیم بهتر توضیح دهیم در صورتی که چارتر کننده (دفتر خدمات مسافرتی) نتواند همه ظرفیتی را که اجاره نموده است، استفاده کند یا به فروش برساند چارتر دهنده (شرکت هواپیمایی) تعهدی ندارد و او مبلغ اجاره منعقد شده را دریافت خواهد نمود. به همین دلیل، نرخ بلیط چارتر متغیر است و در مقاطع مختلف زمانی دارای نوسان زیادی می شود چراکه چارتر کننده سعی دارد با کاهش یا افزایش بلیط هواپیما در لحظات مختلف از یکسو تمام صندلی هایی را که از ایرلاین اجاره نموده به فروش برساند و از سوی دیگر، از عواید اقتصادی مناسبی سود ببرد.

این را نیز در مورد تغییرات نرخ بلیط چارتر بگوییم که به طور کلی هرچه بیشتر به زمان پرواز نزدیک می شویم بهای بلیط چارتر ارزان می شود تا زودتر فروش انجام شود. دلیل اصلی این موضوع آن است که چارترکننده هراس از این دارد که ممکن است همه ظرفیت اجاره شده پر نشود اما در مواقعی که احساس کند تقاضا برای آن بلیط چارتر زیاد شده باشد و در واقع مسافرت زیادی قرار است در آن برهه زمانی شکل گیرد ممکن است قیمت بلیط خود را بالا ببرد. این موضوع بیانگر این است که با توجه به فصول مختلف سال افزایش و کاهش قیمت بلیط چارتر دارای نوسان زیادی می باشد. مثلا در زمانی مثل عید نوروز یا فصل تابستان یا برخی مناسبتهای مذهبی، ملی و یا تعطیلات خاص تقاضا برای سفر بیشتر می شود و نرخ بلیط چارتر بالا می رود اما در برخی زمانهای دیگر مثل در شرایط بدی آب و هوا که سفر کمتری شکل میگیرد قیمت بلیط چارتر نیز تا حدودی با کاهش قیمت مواجه می شود.بلیط هواپیما چارتر


اما نکته ای مهمی که اینجا شایان ذکر است بلیط چارتر در بعضی از مسیر های پر تردد مانند کیش ، مشهد ، استانبول و دبی که مسیر های پر طرفداری هستند ،در مقاطع زمانی بلندتری مثلا در تمام طول سال ممکن است در اختیار چارتر کننده باشند و همه بلیط های این میسر ها چارتری است 

در بعضی از مواقع پیش می آید که چند دفتر خدمات مسافرتی با هم یک نماینده تعیین می کنند و آن نماینده طرف قرارداد با شرکت هواپیمایی می شود در این صورت آنها ظرفیتی را که از شرکت هواپیمایی گرفته اند در داخل بین خود تقسیم و خرد می نمایند.
 بلیط هواپیما چارتر چه ویژگی هایی دارد

گفتیم که قیمت بلیط هواپیما چارتر متغیر است و به سود مسافر می باشد که با قیمت مناسب بلیط تهیه کند ، برای اینکار لازم است مدتی قیمت بلیط ها را رصد کنید و با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید بلیط چارتر با قیمت مناسب خریداری کنید.

معمولا زمانی که مردم در مشغله های خود غرق می شوند ، سفر نیز کم می شود ، یکی از این زمان ها اسفند ماه است که مردم در حال خرید و خانه تکانی برای عید نوروز هستند ، در این زمان شما می توانید با یک خرید مناسب بلیط چارتر تهیه کنید.

یکی از ویژگی های بلیط هواپیما چارتر این است که در مواقع کم سفر ، ارزان می باشد ، این موضوع در زمانی که بعد از تعطیلات نوروز همه از مسافرت برگشته اند ،نیز رخ می دهد ،این نکته را هم در نظر بگیرید که هرچه به زمان پرواز نزدیکتر می شویم ،شاهد کاهش قیمت بلیط چارتر می باشیم ، که به اصطلاح به آن بلیط لحظه آخری می گویند،پس با این توصیف همیشه در خانه یک ساک آماده برای سفر داشته باشید و قیمت بلیط هواپیما چارتر را زیر نظر بگیرید و هر وقت بلیط هواپیما چارتر با کاهش خوبی روبرو شد ،خرید بلیط هواپیما چارتر خود را انجام دهید و از سفر خود لذت ببرید.

خرید بلیط چاتر هم به نفع مسافر است و هم به نفع شرکت چارتر کننده ، چرا که چارتر کننده توانسته است بلیط های خود را بفروش برساند و مسافر هم با قیمت خوبی بلیط های خود را تهیه کرده است .در سال های قبل آژانسهای مسافرتی از روش های مانند sms، ایمیل و ... مسافران را از وجود بلیط های چارتر ارزان قیمت باخبر می ساختند اما امروزه با به وجود آمدن سایتهای مختلف فروش بلیط هواپیما چارتر مثل پانیذ تراول می توانید بصورت شخصی از کلیه ی قیمت بلیط ها آگاه شوید، آنها را مقایسه نموده و در نهایت نسبت به بلیط مورد نظرتان اقدام به خرید کنید.


بلیط چارتری

چارتر یا سیستمی ،کدام بهتر است ؟

به طور عادی در طول سال قیمت بلیط چارتر و سیستمی به یک اندزه است و زیاد فرق نمی کند زیرا درخواست کافی برای سفر وجود دارد و لزومی برای پایین آمدن قیمت بلیط توسط چارتر کننده وجود ندارد.در صورتی که قیمت بلیط سیستمی با چارتر برابر بود ،سعی به خرید بلیط سیستم  داشته باشید چرا که بلیط چارتر دارای معایبی است که آنها را برای شما بازگو می کنیم

امکان لغو، انصراف، استرداد و تغییر زمان بلیط سیستمی آسان تر از بلیط چارتر است. معمولا هنگام لغو بلیط هواپیما چارتر جریمه زیادی به آن تعلق می گیرد و درصد قابل توجهی از مبلغ اصلی به شما برگردانده نمی شود. در برخی شرایط ممکن است بلیط اصلاً قابل لغو نباشد و هیچ هزینه ای بابت انصراف به شما برنگرد. همچنین در بلیط های چارتری، چنانچه همراه خود کودک (2 تا 12) سال داشته باشید، بلیط سیستمی نرخ کمتر و مخصوص به این سن را خواهد داشت اما در بلیط هواپیما چارتر نرخ بلیط برای این محدوده سنی مطابق نرخ بلیط بزرگسال محاسبه خواهد شد. در بلیط چارتر تنها برای افراد زیر دو سال که به آنها نوزاد اطلاق می شود قیمت بلیط تفاوت دارد.

 آسان تر بودن امکان لغو، انصراف، استرداد و تغییر زمان بلیط سیستمی از بلیط چارتر . اگر بخواهیم بلیط چارتر را لغو کنیم جریمه زیادی به آن تعلق می گیرد و میزان قابل توجهی از مبلغ اصلی به شما برگردانده نمی شود. بعضی وقت ها ممکن اصلا مبلغی برای باز پس گیری و لغو بلیط به شما تعلق نگیرد. در بلیط های چارتری این نکته هم است که چنانچه همراه خود کودک (2 تا 12) سال داشته باشید، تفاوت قیمتی برای بزرگسال در نظر نمی گیرد و از شما همان پول بلیط بزرگسال را کم می کند اما در بلیط های سیستمی شرایط متفاوت است و قیمت بلیط برای بزرگسال و کودک ، نوزاد به ترتیب با کاهش قیمت روبرو است .


هواپیمای چارتر

این مفهوم زمانی کاربرد دارد که هواپیماهایی با ابعاد کوچکتر در نظر گرفته می شود که کمتر از 10 نفر مسافر را جابجا می کنند. این هواپیماها با دارا بودن فضای خصوصی و لوکس، معمولا از جانب شخصیتهای مختلف تجاری و سیاسی و ... جهت سرعت بخشیدن به پرواز اجاره گرفته می شوند. هواپیمای چارتر را نباید با پرواز چارتر اشتباه گرفت


بلیط چارتر ارزان

برای بسیاری از ما این گونه جا افتاده است که بلیط هواپیما چارتر ارزان می باشد ، که به درست نیست و قرار به این نیست اگر بلیطی چارتر بود ، ارزان باشد ،در بعضی از مواقع دیده شده که گران تر هم می شود،در واقع بلیط چارتر دارای نوسان است و قیمت آن به کرات تغییر می کند و شرایطی دارد که مسافر می تواند بهتر برای خرید تصمیم بگیرد.


پرواز چارتر

زمانی از این اصطلاح استفاده می شود که تمام یا بخشی از صندلی های هواپیما توسط چارتر کننده اجاره می شود. پرواز چارتر گاهی بنا به سفارش چارتر کننده در برخی مسیرها برقرار می شود ولی در هر صورت بلیط آن توسط چارتر کننده به دست مسافر می رسد. در صورتیکه چارتر کننده یک آژانس مسافرتی باشد، پرواز چارتر معمولاً در مسیرهای پرتردد رخ می دهد چراکه چارتر کننده تقریبا یقین دارد می تواند تمام بلیط آن مسیرها را به فروش برساند و شرکت هواپیمایی هم خود را از مسائل خرده فروشی دور می کند.

پرواز های چارتری انواع مختلفی دارد که در زیر مشاهده می کنید :

اجاره صندلی (Seat Charter): اجاره تعداد مشخصی از صندلی های یک هواپیما توسط چارتر کننده برای یک دوره زمانی معین شد از قبل . خود این نوع پرواز چارتر به سه مدل، سیت چارتر به صورت شناور (اجاره شناور صندلی)، سیت چارتر بک تو بک (Back To Back) (اجاره صندلی رفت و برگشت)، سیت چارتر به صورت مشخص (Block Seat) (اجاره صندلی های مشخص شده) انجام می شود

چارتر کامل (Full Charter): اجاره کامل کلیه ظرفیت موجود صندلی های یک هواپیما برای مقطع زمانی از قبل تعیین شده توسط شرکت چارتر کننده که می تواند یک آژانس مسافرتی باشد .بلیط چارتر مشهد

همانطور که می دانید بلیط چارتر مشهد یکی از پر فروش ترین بلیط های هواپیما در پروازهای داخلی محسوب می شود. از این رو گفتنی است که این حجم از تقاضا سبب شود تا خرید بلیط چارتر مشهد در تعطیلات و سایر سیزن های سفر با کمی مشکل انجام شود. موضوعی که سبب شده است تا بسیاری از فعالان حوزه گردشگری، سامانه های خرید آنلاین بلیط هواپیما را در هر شرایط زمانی و مکانی برای خرید بلیط هواپیما مشهد ترغیب کنند.

بلیط چارتر استانبول

بر اساس آمارها استانبول از جمله محبوبترین مقاصد گردشگری ایرانیان محسوب می شود از این رو اطلاع از قیمت بلیط چارتر استانبول برای بسیاری از مسافران پروازهای بین المللی بسیار مهم می باشد. با این وجود اگر به دنبال خریدی ارزان و با قیمت مناسب برای سفرهای خارجی خود می باشید، رزرو بلیط چارتر استانبول در پائیز و زمستان را فراموش نکنید.

همچنین برای اطلاع از آخرین تغییرات قیمت بلیط هواپیما استانبول می توانید به سامانه جامع خرید بلیط پانیذ تراول مراجعه داشته باشید.

بلیط چارتر کیش

از نظر بسیاری از گردشگران ، برای خرید بلیط چارتر کیش، اوایل دی ماه تا اواخر اردیبهشت ماه مناسب ترین زمان است. آب و هوای این جزیره در این ایام به قدری لطیف و فرح بخش است که هر مسافر خوش ذوقی را وادار به خرید یک بلیط هواپیما چارتر برای کیش می کند

برای رزرو بلیط هواپیما کیش می توانید پس از انتخاب مسیر و تکمیل فیلدهای "تاریخ سفر" و "تعداد مسافران" در پانیذ تراول، خریدی ارزان و با قیمت مناسب را داشته باشید.


بلیط چارتر پانیذ تراول

برای خرید بلیط چارتر هواپیما با تمام ویژگی هایی که در این مقاله عنوان کرده ایم، می توانید از فرم بالای همین صفحه استفاده نمایید. سایت پانیذ تراول با پوشش همه انواع بلیط چارتر و سیستمی مجموعه کاملی از بلیط های هواپیماهای مسافربری کشور را درکنار هم جمع نموده تا شما بهترین تصمیم را برای خرید بلیط داشته باشید. شما می توانید به راحتی با جستجو در مسیر مورد نظر خودتان، به انواع مختلفی از بلیط های چارتری و سیستمی دسترسی داشته باشید و در میان آنها بلیط مورد نظر را مشص کنید. پانیذ تراول بلیط های چارتری و سیستمی و مشخصات دیگری از هرکدام مانند شرکت هواپیمایی، نام هواپیما و ... را به تفکیک و به وضوح برای شما ردیف می کند تا بتوانید براحتی برای خرید بلیط چارتر هواپیما مورد نظر اقدام نمایید.

نکته قابل توجه در سایت پانیذ تراول آن است که بلیط های نمایش داده شده تنها مربوط به چارتر کننده های معتبر است و جای هیچگونه نگرانی برای خرید آنها نمی باد. شما می توانید با چند کلیک ساده، بلیط مورد نظر را خرید و پس از دقایقی آن را در  اختیار داشته باشید و به همین سادگی از خرید و سفر خود لذت ببرید!